Amalgam Çıkarma

Bize Ulaşın

+90 212 356 09 06

E-Bülten

Diş tedavisinde kullanılan ‘Amalgam Dolgular’; gümüş, bakır ve kalay metallerinin civa ile karıştırılması sonucunda elde edilen diş dolgu maddesidir. Oysa ki, yoğun civa içeren amalgam dolgular, insan bedenini gizlice, yavaş ve uzun süreli zehirleyen önemli bir toksin kaynağıdır ve sağlığınızı ciddi şekilde olumsuz etkiler.

Amalgam Diş Dolgularını Çıkarma

Diş Tedavisinde Kullanılan ‘Amalgam Dolgular’ gümüş, bakır ve kalay metallerinin civa ile karıştırılması sonucunda elde edilen bir diş dolgu maddesidir. Oysa ki yoğun civa içeren amalgam dolgular, insan bedenini gizlice, yavaş ve uzun süreli zehirleyen, önemli bir toksin kaynağıdır ve sağlığımızı ciddi oranda olumsuz etkilemektedir.

İşte Amalgam Diş Dolgusu Hakkında Bazı Gerçekler:

Civa, bilinen en zehirli elementlerdendir.

Amalgam dolgular yüksek derecede zehirli civa buharı yaymaktadır.

Amalgam dolgu çocuklarda kalıcı beyin, böbrek ve bağışıklık sistemi hasarlarına yol açmaktadır.

Amalgam dolgulardan salınan civa içeren zehir, kümülatif olarak beyinde, hipofiz bezinde, böbrek üstü bezlerinde ve iç organlarda toplanmaktadır

Amalgam dolgular, kırmızı kan hücrelerini oksijensiz bırakabilmektedir.

Civa, anne karnında ve sonrasında emzirme yoluyla fetüsün beyninde hasara yol açmaktadır.

Amalgam Dolgulardan Salınan Civanın Yol Açabileceği Bazı Hastalık Gurupları İse Şu Şekilde:

Sinir Sistemi Hastalıkları: Alzheimer, MS, parkinson, alerji, migren, ellerde titreme, depresyon. uyku bozukluğu, hafıza kaybı, anksiyete, otizm.

Bağışıklık Sistemi Hastalıkları: Otoimmün hastalıklar (75 kadar hastalığı içerir), enfeksiyona duyarlılık, alerji, iltihaplı romatizma, lupus, mantar.

Sindirim sistemi hastalıkları: Bağırsak sendromu, ülseratif kolit, gastrit, karın şişliği, kabızlık.

Karaciğer ve Böbrek Hastalıkları: Böbrek yetmezliği, karaciğer hasarı.

Cardiovascular Hastalıklar :Kalp-damar tıkanıklığı, göğüs ağrısı, tansiyon, kalp ritim bozukluğu.

Solunum Sistemi Hastalıkları: Astım, bronşit, KOAH.

Cilt Hastalıkları: Egzama, sedef, saç dökülmesi, ciltte kızarıklık.

Hormonal Hastalıklar: Diyabet, hipotiroidizm, hashimoto, Üreme Bozukluğu.

Doğru yöntemlerle sökülen amalgam dolgulardan sonra bireylerde sağlık durumunun hızla iyiye gittiği gözlemlenmiştir

Infinity Regenerative Clinic Ağız, Diş Sağlığı ve Estetiği Bölümü, amalgam dolguların bu alanda uzman ve yetkin Diş Hekimlerince en doğru ve güvenilir yöntemlerle çıkarılabildiği sayılı merkezlerden biridir.

Gelin Infinity Regenerative Clinic Ağız, Diş Sağlığı ve Estetik Bölümü’nde Amalgam Dolgularınızı çıkaralım ve sizi, bedeninizi yavaşça zehirleyen bu sinsi tehlikeden kurtaralım.

İşte Amalgam Diş Dolgusu Hakkında Bazı Gerçekler:

• Civa, bilinen en zehirli elementlerdendir.

• Amalgam dolgular yüksek derecede zehirli civa buharı yayar.

• Amalgam dolgu çocuklarda kalıcı beyin, böbrek ve bağışıklık sistemi hasarlarına yol açabilir.

• Amalgam dolgulardan salınan civa içeren zehir, kümülatif olarak beyinde, hipofiz bezinde, böbrek üstü bezlerinde ve iç organlarda toplanır.

• Amalgam dolgular, kırmızı kan hücrelerini oksijensiz bırakabilir.

• Civa, anne karnında ve sonrasında emzirme yoluyla fetüsün beyninde hasara yol açabilir.

 

Amalgam Dolgulardan Salınan Civanın Yol Açabileceği Bazı Hastalıklar :

 

Sinir Sistemi Hastalıkları: Alzheimer, MS, parkinson, alerji, migren, ellerde titreme, depresyon, uyku bozukluğu, hafıza kaybı, anksiyete ve otizm.

 

Bağışıklık Sistemi Hastalıkları: Otoimmün hastalıklar (75 kadar hastalığı içerir), enfeksiyona duyarlılık, alerji, iltihaplı romatizma, lupus ve mantar.

 

Sindirim Sistemi Hastalıkları: Bağırsak sendromu, ülseratif kolit, gastrit, karın şişliği ve kabızlık.

 

Karaciğer ve Böbrek Hastalıkları: Böbrek yetmezliği ve karaciğer hasarı.

 

Kalp ve Damar Hastalıkları: Kalp-damar tıkanıklığı, göğüs ağrısı, tansiyon ve kalp ritim bozukluğu.

 

Solunum Sistemi Hastalıkları: Astım, bronşit ve KOAH.

 

Cilt Hastalıkları: Egzama, sedef, saç dökülmesi ve ciltte kızarıklıklar.

 

Hormonal Hastalıklar: Diyabet, hipotiroidizm, hashimoto ve üreme bozuklukları

Doğru yöntemlerle sökülen amalgam dolgulardan sonra bireylerde sağlık durumunun hızla iyiye gittiği gözlemlenmiştir. Infinity Regenerative Clinic Ağız, Diş Sağlığı ve Estetiği Bölümü, amalgam dolguların bu alanda uzman ve yetkin diş hekimlerince en doğru ve güvenilir yöntemlerle çıkarılabildiği sayılı merkezlerden biridir. Gelin, Infinity Regenerative Clinic Ağız, Diş Sağlığı ve Estetik Bölümü’nde Amalgam Dolgularınızı çıkaralım ve sizi, bedeninizi yavaşça zehirleyen bu sinsi tehlikeden kurtaralım.

Ağız ve Diş sağlığı alanında dünyada son yıllarda Digital Diş Tedavi yöntemlerinin gelişmesiyle birlikte geleneksel mekanik yöntemler giderek terk edilmektedir.

Infinity Regenerative Clinic Ağız, Diş Sağlığı ve Estetik Bölümü’nde, Digital Diş Tedavilerinde kullanılan teknolojide gelinen son aşama olan CAD CAM ve LIFE TOUCH sistemleri kullanılır.

CAD CAM (Computer Aided Design-Computer Aided Manufacturing) teknolojisi sayesinde tedavi edilen bölgenin hem dış hem de iç yüzeylerine dair detaylar hakkında bilgi sahibi olunabilir ve gerekli estetik uygulama tamamen kişiye özgü bir şekilde gerçekleştirilebilir. Dijital ölçü teknolojisi, biyolojik uyumluluğu yüksek materyaller ile birlikte uygulandığından estetik uygulamalarda sonuç çok daha uzun ömürlü olmaktadır.

CAD CAM Sistemi ile, diş sağlığı ve estetiğiyle ilgili uygulamalar tek seansta yapılabilmekte ve estetik diş tedavileri iki saat gibi kısa bir sürede tamamlanabilmektedir.

Life Touch ise son teknoloji ile üretilmiş, hem yumuşak hem de sert dokuda yapılan diş ameliyatlarında kullanılabilen bir dental lazerdir.

Life Touch, kullanıma sunulduğundan beri diş hekimlerinin ve hastalarının diş tedavileriyle ilgili ezberlerini bozan, daha iyi klinik sonuçlar veren, kısa sürede iyileşme sağlayan oldukça yenilikçi bir teknolojiye sahiptir. Titreşim, acı veya ardı ardına gelen anestezi iğneleri gibi, insanların diş kontrollerine gitmekten çekince duymalarına yol açan bir çok sorun, Light Touch ile tarihe karışmaktadır.

Birlikte Çalışıyoruz

İŞ BİRLİKLERİMİZ